Rubriky
Liberec

5 tipů, jak efektivně využít kuchyňskou polici a ušetřit místo


Kuchyňská police je jedním z nejdůležitějších prvků každé kuchyně. Je to místo, kde ukládáme všechny nádoby, hrnce, koření a další potřebné věci. Bohužel, často se stává, že naše police jsou přeplněné a neefektivní. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů, jak využít kuchyňskou polici efektivně a ušetřit tak místo.

1. Využijte výšku police

Využití výšky police je základem efektivního využití místa. Místo, které je vysoko, můžete využít na ukládání méně často používaných věcí, jako jsou velké hrnce, pekáče a podobně. Na spodní části police pak můžete mít vše, co potřebujete často a co chcete mít rychle po ruce.

2. Použijte koše a držáky

Koše a držáky jsou skvělým pomocníkem při ukládání věcí na polici. Díky nim můžete využít každý centimetr polic a udržet je v pořádku. Koše jsou ideální na ukládání koření, sypkých potravin a menších nádob. Držáky pak mohou být využity na ukládání hrnců, pánví a dalších věcí.

3. Skladujte podle četnosti používání

Podle četnosti používání byste měli ukládat věci na polici. To znamená, že věci, které používáte často, by měly být na spodní části police a věci, které používáte méně často, by měly být výše. Tímto způsobem ušetříte čas, když budete hledat něco na polici.

4. Použijte přihrádky a rozdělovače

Přihrádky a rozdělovače jsou dalšími pomocníky při ukládání věcí na polici. Díky nim můžete rozdělit police na menší části a ukládat věci podle kategorií. Například můžete mít přihrádku na koření, další na sypké potraviny a další na menší nádoby.

5. Využijte stěny a dveře

Stěny a dveře jsou dalšími místy, kde můžete ukládat věci. Na stěnu můžete umístit držáky na nože, utěrky a další věci. Na dveře můžete umístit držáky na koření, sypké potraviny a další věci. Tímto způsobem využijete každý centimetr prostoru v kuchyni.

Tyto tipy vám pomohou využít kuchyňskou polici efektivně a ušetřit tak místo. Pokud potřebujete více inspirace, navštivte GE Capital, kde najdete další tipy na úsporu místa v kuchyni.